Interneto greičio matuoklė
Pasitikrinkite savo interneto greitį
Netenkina interneto greitis?
- Nemokamai pasikonsultuokite telefonu
- Gaukite jums specialiai pritaikytą pasiūlymą
- Užsakytą prekę ar paslaugą gaukite tiesiai į namus
Interneto greitis arba sparta - bene pats svarbiausias ryšio kokybės parametras. Greitas internetas visada geriau už lėtą internetą.
Dėl šios priežasties BITĖS technologijų specialistai ir inžinieriai nuolat stengiasi, kad privačius ir verslo klientus visoje Lietuvoje pasiektų pats sparčiausias, o taip pat ir stabiliai veikiantis interneto ryšys.
Tam, kad visada žinotumėte, koks yra jūsų bevielio Wi-Fi interneto greitis arba, kokia yra 4G arba 5G mobiliojo ryšio greitaveika – jūsų patogumui turime nemokamą, itin tikslų interneto ryšio spartos matuoklį.
Vos per kelias akimirkas, šios srities lyderio Speedtest matuoklė BITĖS interneto puslapyje parodys koks jūsų interneto greitis, kokia yra delsa (angl. ping) ir jitter – ryšio stabilumo parametrai.
Kaip naudotis interneto greičio skaičiuokle?
Interneto greičio matuoklė – labai paprastai panaudojamas įrankis. Jums nereikia jokių papildomų įgūdžių ar priemonių. Atsidarius matuoklės puslapį, tiesiog pasirinkite patikimiausią tikrinimui serverį (arba palikite numatytąjį), paspauskite „GO“ ekrano viduryje ir per keletą akimirkų skaičiuoklė atliks matavimus.
Pirmiausiai yra nustatomas „Ping“ arba delsa. Po delsos yra nustatomas parsiuntimo, download greitis (Mbps) ir įkėlimo,upload greitis (Mbps). Sudėjus abu šiuos dydžius ir išvedus vidurkį gausite tikrąją, faktinę savo interneto spartą. Kartais įkėlimo greitis gali būti didesnis už parsisiuntimo ar atvirkščiai. Dėl to, kad ryšys keliauja dviem kryptimis ir būtina išvesti vidurkį.
Taip pat verta paminėti ir tai, jog Speedtest interneto greičio skaičiuoklė parodo ne tik tai, koks yra normalus (įprastas jūsų) interneto greitis, tačiau ir papildomą parametrą – Jitter. Tai yra matmuo, kuris parodo, kaip smarkiai kinta delsa (ping) per laiką. Kuo šis dydis mažesnis – tuo stabiliau veikia jūsų interneto ryšys. Jeigu delsa arba jitter yra aukštas, patikrinkite ar atjungėte kitus įrenginius nuo tinklo bei sustabdėte aktyvius siuntimus.
DUK
Kaip sužinoti koks mano interneto greitis?
Norėdami sužinoti atsakymą į klausimą „Koks yra mano interneto greitis?“, galite pasinaudoti interneto greičio matuokle.
Taip pat šiam tikslui naudingas ir BITĖS ryšio žemėlapis. Su jo pagalba taip pat galite pamatyti, kokio stiprumo ryšio signalas apskritai yra prieinamas jūsų teritorijoje. Taigi, kai susipažinsite su šiais įrankiais, nebeliks abejonių dėl to, kaip sužinoti interneto greitį savo namuose!
Koks interneto greitis yra geras?
Visų pirma reikėtų paminėti, kad atsakymui į klausimą: „Koks interneto greitis yra geras?“ reikia šiek tiek daugiau konteksto.
Skirtingiems poreikiams patenkinti reikalinga skirtinga sparta, o svarbiausia, kad veikiančio interneto greitaveika būtų ne mažesnė nei ta, kuri numatyta jūsų sutartyje su tiekėju.
Pagal poreikius reikalingą interneto spartą galime suskirstyti taip:
- <10 Mbps – tikrinti el. paštą, paprasta tekstinė paieška Google, muzikos klausymas per vieną įrenginį, tekstinių interneto svetainių naršymas
- 10-40 Mbps – žiūrėti vaizdo įrašą per vieną ar du įrenginius, siųstis duomenis vidutiniu arba aukštesniu nei vidutiniu greičiu, žaisti žaidimus internete (vienam įrenginiui)
- 40-100Mbps – žiūrėti vaizdo įrašus HD raiška per daugelį įrenginių, siųstis didelės apimties failus, žaisti daug duomenų reikalaujančius žaidimus internete.
Aukštesnė greitaveika užtikrina dar sklandesnę patirtį siunčiantis ar įkeliant failus, žiūrint HD ar net 4K raiškos turinį per keletą įrenginių ir ne tik.
Kuo matuojamas interneto greitis?
Interneto greičio matavimas nustato ryšio spartą megabitais per sekundę (Mbps arba Mb/s). Modernios, sparčiausios interneto ryšio greitaveikos gali būti dar spartesnės ir viršyti gigabito per sekundę spartą (Gbps).
Svarbu nemaišyti megabitų (Mb) ir megabaitų (MB) per sekundę, kadangi tai yra ne vienodas matmuo. Megabitais per sekundę matuojama ryšio sparta, o megabaitais – duomenų perdavimas.
1 Mbps = 0,125 MB/s
Kaip matuojamas interneto greitis?
Interneto greičio nustatymas vyksta ganėtinai paprastai.
Testas išsiunčia nedidelės apimties duomenų paketą abejomis kryptimis. Pagal tai nustatomas parsiuntimo ir išsiuntimo greitis.
Na, o delsai (angl. ping) nustatyti, išsiunčiamas signalas ir nustatomas laikas, kurio reikia, kad signalas nukeliautų. Jitter parametras nustatomas kelis kartus testo eigoje siunčiant tą patį signalą, matuojant delsos pokyčius.
Koks vidutinis interneto greitis Lietuvoje?
Lietuvoje turime vieną iš geriausiai išvystytų ryšio ir telekomunikacijų infrastruktūrų. Tai leidžia mūsų šalies vartotojams ir BITĖS klientams džiaugtis ypatingai aukštos spartos interneto ryšiu, ypač lyginant su kitomis šalimis iš viso pasaulio.
Interneto greitis likusiame pasaulyje dažniausiai yra mažesnis nei Lietuvoje. Vidutinis 4G bei 4G+ BITĖS interneto greitis yra tarp 30 ir 80Mbps.
Be abejonės, atsiradus 5G ryšio dažniams, šis vidurkis tikrai pakils.
Kiek trunka interneto greičio tikrinimas?
Interneto greičio tikrinimas užims ne daugiau nei minutę jūsų laiko.
Speedtest BITĖS interneto greičio matuoklė tiksliai nustatys jūsų interneto greitaveiką išsiunčiant (Upload) ir parsiunčiant (download) duomenis.
Interneto greičio testas (angl. speed test): kokiais atvejais jis gali praversti?
Interneto greičio skaičiuoklė arba speed test tikrinimas gali praversti bent keliais skirtingais atvejais.
Visų pirma, jis gali padėti nustatyti ryšio problemas. Jeigu susiduriate su tuo, kad interneto puslapiai labai lėtai kraunasi, parsisiuntimai ar duomenų perdavimas vyksta per ilgai arba ne taip greitai, kaip norėtųsi, atlikite greičio testą. Kuomet įrankis baigs tikrinimą, jis parodys, koks yra duomenų perdavimo greitis bei ping (delsa). Rodmenys padės įvertinti ar tiesiog prisijungėte prie blogo serverio duomenims perduoti, ar reikėtų imtis kažkokių pakeitimų iš techninės pusės. Didelė delsa reiškia nestabilų interneto ryšį.
Taip pat interneto greičio testas padeda nustatyti ar jūsų ryšio greitaveika atitinka tai, už ką mokate pagal savo sutartį.
BITĖS Speedtest taip pat leis patikrinti, kaip skiriasi Wi-Fi bevielio ryšio signalo stiprumas įvairiose namų vietose. Kuo toliau nuo maršrutizatoriaus būsite, atitinkamai mažės ir ryšio sparta. Tad su šia informacija galėsite planuoti darbus ar pramogas ten, kur ryšys sparčiausias!