Kaip išsirinkti vidutinės klasės telefoną nuo 300 iki 600 Eur?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Telefonas su OLED, AMOLED ar „Super AMOLED“ technologijos ekranu rodys kokybiškesnį vaizdą.
- Jei išmaniuoju tikitės užfiksuoti kokybiškas nuotraukas, dėmesį atkreipkite į įrenginio procesorių.
- Kasdienio naudojimo įrenginys veiks sklandžiai, jei jo darbinė atmintis (RAM) bus bent 6 GB.
- Naudinga rinktis telefoną, turintį didesnę vidinę atmintį arba palaikantį papildomą „Micro SD“ atminties kortelę.
„Mano nuomone, vidutinė telefonų klasė – aukso viduriukas. Šie įrenginiai suteikia daugiau galimybių nei ekonominės klasės išmanieji, tačiau šiek tiek nusileidžia flagmanams. Tiesa, net ir žvelgiant tik į vidutinės klasės telefonus pasirinkimas didelis, tad naudinga žinoti, kaip išsirinkti geriausiai poreikius atitinkantį išmanųjį“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kokią ekrano technologiją rinktis?
Vidutinės klasės telefonų ekranų įstrižainės dažniausiai yra nuo 6,1 iki 6,7 colių ilgio ar dar didesnės. Be to, šių išmaniųjų ekranų raiška įprastai yra „Full HD+“. Daugeliui patogiam įrenginio naudojimui jos turėtų užtekti.
„Tiesa, vidutinėje telefonų klasėje galime rasti išmaniųjų su įvairiomis ekrano technologijomis. Mėgstantiems turtingas spalvas ir kokybišką vaizdą rekomenduoju rinktis įrenginius, kurie turi OLED, AMOLED ar „Super AMOLED“ technologijų ekranus. Jie patiks tiek žaidimų mėgėjams, tiek kino fanams, nes šių ekranų rodomos spalvos yra sodrios ir ryškios. Tuo metu tiems, kurie telefonu dažnai naudojasi lauke, naudinga žinoti, kad tokių technologijų ekranuose vaizdas – ypač šviesus. Tai reiškia, kad jį puikiai matysite net ir itin saulėtą dieną“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.
„Bitės Profas“ rekomenduoja atsižvelgti ne tik į vidutinės klasės telefono ekrano technologiją, bet ir į vaizdo atnaujinimo dažnį, kuris gali siekti 90 Hz ar net 120 Hz. Būtent ši savybė aktuali ne tik žaidimų mėgėjams – dėl didesnio ekrano atnaujinimo dažnio susidaro įspūdis, kad telefonas veikia greičiau. Dėl to naršydami, pavyzdžiui, internete ar socialiniuose tinkluose, besikeičiantys vaizdai akims atrodys maloniau.
Kokia telefono kamera kokybiškai užfiksuoja nuotraukas?
Visiems vidutinės klasės telefonams užfiksuoti vaizdus gero apšvietimo sąlygomis – lengva užduotis. Jei neturite specialių fotografavimo poreikių, bet kurio šios klasės įrenginio pagrindinio objektyvo galimybių turėtų užtekti. Tiesa, jie vaizdus užfiksuoja geriau nei ekonominės klasės išmanieji ir prasto apšvietimo sąlygomis.
„Geriausią tokių nuotraukų kokybę užtikrina pagrindinis objektyvas. Jei norite telefono, kuris sugebėtų gerai fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis, rekomenduoju atkreipti dėmesį ir į išmaniojo smegenis – procesorių. Jis atsakingas už nuotraukų apdorojimą po fotografavimo mygtuko paspaudimo. Kuo procesorius galingesnis, tuo geresnį rezultatą įrenginys pateikia“, – sako M. Vrubliauskas.
Be to, vidutinės klasės telefonai suteikia papildomų fotografavimo galimybių, nes dažniausiai turi net keletą objektyvų.
„Jei įamžindami akimirkas vaizdą dažnai priartinate, rinkitės išmanųjį su teleobjektyvu. Jis išlaikys puikią nuotraukos kokybę, net jei vaizdą priartinsite keletą kartų. Tuo metu tiems, kurie mėgsta fotografuoti miesto panoramas, gamtos peizažus ar bandydami užfiksuoti vaizdus vis atsitraukia atgal, rekomenduoju rinktis įrenginį, turintį itin plataus kampo objektyvą, nes jis nuotraukoje leidžia sutalpinti daugiau vaizdo“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jo teigimu, dalis vidutinės klasės telefonų turi makroobjektyvus. Dėl tokio objektyvo galėsite tiksliai sufokusuoti objektą, nuo jo nutolę vos kelių centimetrų atstumu.
Koks telefonas yra tvirtas?
Daugelis vidutinės klasės telefonų gamintojų už patrauklią kainą stengiasi pasiūlyti kuo geresnių parametrų išmaniuosius. Dėl to jie renkasi pigesnes korpusų medžiagas – didžioji dalis šios klasės telefonų turi plastikines nugarėles. Vis dėlto galima rasti išmaniųjų su aliumininiais rėmeliais, kurių tiek priekines, tiek galines dalis dengia apsauginis „Corning Gorilla Glass“ stiklas.
„Tokie įrenginiai lėčiau dėvisi ir yra kur kas atsparesni įbrėžimams nei, pavyzdžiui, tie, kurių nugarėles dengia plastikas. Vis dėlto jų patraukli kaina lemia silpnesnę apsaugą, lyginant su flagmanais. Dėl šios priežasties, siekiant išsaugoti išmaniojo nepriekaištingą būklę kuo ilgiau, rekomenduoju naudoti apsauginį telefono dėkliuką ir papildomą ekrano stikliuką ar plėvelę“, – sako „Bitės Profas“.
M. Vrubliauskas rekomenduoja rinktis telefonus, kurie turi bent minimalią apsaugą nuo vandens ar dulkių. Juos atskirsite išmaniųjų parametruose išvydę sertifikatų pavadinimus IP52 ar IP53. Įsigiję tokį įrenginį galėsite būti ramūs, kad skambučio metu, netikėtai užklupus lietui, jam nieko nenutiks.
„Tiems, kurie dažnai laiką leidžia prie vandens telkinių, derėtų rinktis apsaugą nuo drėgmės turinčius išmaniuosius. Jų parametruose turėtų būti nurodyta IP67, IP68 ar IP69. Šie įrenginiai nesuges, jei juos netyčia sušlapinsite ar net trumpam įmerksite į vandenį“, – teigia išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jei dirbate telefonams pavojingomis sąlygomis, pavyzdžiui, statybvietėse, dairykitės į nepalankioms aplinkos sąlygoms atsparius išmaniuosius, kurie turi MIL-STD sertifikatus. Šiuo atveju puikus pasirinkimas – CAT gamintojo telefonai, nes jie dažniausiai papildomai apsaugoti ir nuo smūgių.
Kokį procesorių ir operatyviąją atmintį (RAM) rinktis?
Vidutinėje telefonų klasėje galite rasti įrenginių, turinčių įvairių pajėgumų procesorius. Jei išmaniajam planuojate skirti kasdienes, t. y. paprastas, užduotis, šiai įrenginio daliai daug dėmesio galite neskirti.
„Vis dėlto jei norėsite mėgautis žaidimais ar redaguoti didelius failus naudojant „Excel“ arba kitas programėles, tada dairykitės į įrenginius, turinčius „Snapdragon 7XXG“ (vietoje „XX“ gali būti bet kokie skaičiai, tačiau kuo jie didesni, tuo geriau) ar dar aukštesnės kartos procesorius. Tiesa, šiame kainos segmente yra telefonų, turinčių flagmanams būdingus procesorius, pavyzdžiui, „Snapdragon 888“ ar „MediaTek Dimensy 8100-Ultra“. Tokie išmanieji yra galingi ir leidžia sklandžiai žaisti net ir naujausius grafiškai sudėtingus žaidimus“, – tvirtina „Bitės Profas“.
Vidutinės klasės įrenginių, lyginant su ekonominės, RAM – didesnė. M. Vrubliauskas tiems, kurie nori, kad išmanusis veiktų itin sklandžiai net tada, kai vienu metu naudojamos net kelios programos, rekomenduoja rinktis šios klasės telefoną su bent 6 GB RAM. Tuo metu tiems, kurie mėgsta žaisti grafiškai sudėtingus žaidimus, jis rekomenduoja vidutinės klasės įrenginius, turinčius 8 GB ar dar daugiau RAM.
Kokią telefono bateriją rinktis?
Dairydamiesi į telefonus su galingais procesoriais galėsite mažiau jaudintis dėl jų baterijos talpos, nes našūs procesoriai efektyviau paskirsto baterijų energiją, tokiu būdu leisdami išmaniuoju naudotis ilgiau.
„Vidutinėje telefonų klasėje įrenginiai dažniausiai turi 4500–5000 mAh talpos baterijas. Jeigu tokiu telefonu naudositės įprastai, jį greičiausiai reikės krauti tik vakare, o gal net ir kitą vakarą. Jei telefonu vis tik naudojatės intensyviai, rekomenduoju įsitikinti, kad išmanusis palaiko greitą įkrovimą. Šią funkciją turinčių vidutinės klasės telefonų – apstu. Pasirinkę nuo 33 W iki 120 W įkrovimą palaikantį įrenginį galėsite būti ramūs, kad jo baterijos atsargos didės sparčiai“, – sako M. Vrubliauskas.
Jis priduria, kad vidutinės klasės telefonai, skirtingai nei ekonominės, gali palaikyti tiek belaidį, tiek belaidį atvirkštinį krovimą. Pastarasis ypač naudingas, jei turite nešiojamų tokiu būdu galinčių krautis įrenginių. Prireikus įkrauti išmanųjį laikrodį ar ausines, tai galėsite padaryti šiuos įrenginius uždėję ant telefono nugarėlės. Vadinasi, vykstant į kelionę jums užteks vos vieno pakrovėjo.
Kokios talpos telefono atmintį rinktis?
Vidutinės klasės įrenginių vidinės atminties talpa dažniausiai yra nuo 32 GB iki 256 GB, o retkarčiais – net 512 GB. Mažiausios iš jų užteks tik tuo atveju, jei telefoną naudosite skambučiams, žinutėms ir naršymui internete.
„64 GB vidinės atminties įrenginys tiks tiems, kurie naudojasi anksčiau išvardintomis telefono funkcijomis ir pasitelkia daugiau programėlių, taip pat mėgsta kai kada fotografuoti ar filmuoti. Telefoną su 128–256 GB vidine atmintimi turėtų rinktis aktyvūs išmaniųjų naudotojai, kurie pasitelkia daug programėlių, mėgsta žaisti žaidimus, taip pat dažnai fotografuoja ar filmuoja“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Nors vidinės atminties visų naudotojo poreikių patenkinimui turėtų užtekti, naudinga žinoti, kad yra išmaniųjų, palaikančių „Micro SD“ atminties korteles. Naudojant tokią kortelę įrenginio vidinę atmintį galima praplėsti papildomai net iki 512 GB ar 1 TB. Vis dėlto šia savybe pasižyminčių telefonų mažėja. Kitas vidinės atminties trūkumo problemos sprendimas – internetinių duomenų saugyklų naudojimas. Į jas visada galite perkelti nuotraukas, vaizdo įrašus ir kitus failus.