Kaip užblokuoti nepageidaujamus numerius?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Nepageidaujamų ar nepažįstamų numerių blokavimo galimybę siūlo tiek „iOS“, tiek „Android“ įrenginiai, o ją pasiekti galima net keliais būdais.
- Įrenginių nustatymuose galite blokuoti visus nepažįstamus skambučius, o telefonų knygoje galite išsirinkti vieną konkretų kontaktą ar numerį ir jį „neutralizuoti“.
- Jei jūsų telefone numerio blokavimo galimybės nėra arba jos nerandate, galite pasikliauti ir programėlėmis – jos siūlo net kelis filtravimo lygius.
Anksčiau nepageidaujamų numerių blokavimas buvo kur kas sudėtingesnis, tačiau šiandien jį galima rasti kone kiekviename išmaniajame.
„Šiuo metu numerių blokavimo funkciją siūlo ir daugelio telefonų gamintojai. Nors pavieniai skambučiai gali didelio diskomforto nesukelti, kartais nepageidaujami numeriai jus bombarduoja nuolat – tada verta atkreipti į tai dėmesį ir įtraukti juos į „juodąjį sąrašą“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kaip užblokuoti telefono numerį „iPhone“ telefone?
„Apple“ siūlo savo vartotojams gana paprastą numerių blokavimo galimybę.
„Amerikiečių gamintojas leidžia užblokuoti visus nežinomus numerius. Tai galite padaryti nustatymuose pasirinkę „Phone“ ir įjungę parinktį „Silence unknown callers“. Tai padarius, jūsų negalės pasiekti jūsų kontaktų sąraše nesantys numeriai. Vis dėlto būkite atidūs – jei laukiate svarbaus skambučio ar dirbate darbą, kuriame reikia bendrauti su nepažįstamaisiais, tokios funkcijos aktyvuoti nevertėtų“, – tikina M. Vrubliauskas.
Anot jo, tokiu atveju geriau užblokuoti atskirus nepageidaujamus numerius. Tą padaryti galite net keliais būdais.
„Vienu ypu blokuoti skambučius, žinutes bei „FaceTime“ konferencijas ir įtraukti numerį į juodąjį sąrašą lengva. Atidarykite telefono nustatymus, pasirinkite „Phone“ ir „Blocked contacts“. Matysite užblokuotų numerių sąrašą ir galėsite įtraukti naujus ar pašalinti sąraše jau esančius“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Užblokuoti numerį galite ir telefonų knygoje. Atidarykite „Phone“ programėlę, suraskite numerį, kurį norite blokuoti ir šalia spauskite „i“ (informacijos) ikonėlę. Atsidariusioje kortelėje pasirinkite „Block this Caller“. Analogiškai galite blokuoti ir adresų knygoje esantį kontaktą – suraskite jį „Contacts“ programėlėje, spauskite ant vardo ir pasirinkite „Block this Caller“.
Kaip užblokuoti telefono numerį „Android“ telefone?
Daugelis „Android“ telefonų taip pat leidžia gana lengvai blokuoti nepageidaujamus skambučius. Vis dėlto čia parinktys skirsis, mat kiekvienas gamintojas siūlo unikalią aplinką ir meniu išdėstymą.
„Norėdami blokuoti numerį „Samsung“ įrenginiuose, įsijunkite „Telefono“ programėlę, dešinėje spustelėkite tris taškus ir įjunkite nustatymus. Ieškokite parinkties „Blokuoti numerius“: jei norite blokuoti visus nežinomus ar paslėptus numerius, uždėkite varnelę. Atskirus numerius galite blokuoti pasirinkdami „Adresatai“ ir pasirinkdami žmogų, kurio numerį norite blokuoti“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
„Huawei“ telefonuose žinomą numerį užblokuoti galite atidarę „Kontaktų“ programėlę ir pasirinkę žmogų, kurį norėsite blokuoti. Spauskite dešinėje esančius tris taškus ir „Užblokuoti kontaktą“. Taip pat galite atidaryti „Optimizatoriaus“ (angl. „Optimizer“) programėlę, kurioje bus pasirinkimas „Užblokuota“ (angl. „Blocked“). Pasirinkę krumpliaračio ikoną, ieškokite „Juodojo sąrašo“ (angl. „Numbers blacklist“) parinkties, o ten spauskite „Pridėti“ (angl. „Add“).
„Vienas numerių blokavimo būdas „Android“ įrenginiuose analogiškas „iOS“ – galite peržvelgti naujausius skambučius ir pasirinkę nepageidaujamą numerį, įtraukti jį į nepageidaujamų sąrašą. Galiausiai, galite numerį blokuoti ir „Android Messages“ programėlėje. Ilgiau palaikykite ant nepageidaujamo kontakto, o jį pasirinkę spustelėkite blokavimo parinktį – galite pamiršti nepageidaujamas šio kontakto trumpąsias žinutes“ – sako „Bitės Profas“.
Kaip užblokuoti nepageidaujamą numerį telefone?
Nepageidaujamų skambučių ir trumpųjų žinučių blokavimas įvairiuose įrenginiuose skiriasi. Jei jūsų telefonas tokios funkcijos neturi arba ją rasti sunku, galite pasinaudoti ir programėlių pagalba.
„Vienas geriausiai savo darbą atliekančių sprendimų – „Should I Answer?“ („iOS“, „Android“). Programėlė ne tik leis blokuoti nepageidaujamus numerius, bet ir praneša apie jau žinomus reklaminius numerius, kuriuos kiti vartotojai įtraukė į pasaulinę nepageidaujamų skambintojų duomenų bazę“, – programėlės galimybes pristato M. Vrubliauskas.
Anot jo, „Should I Answer“ vartotojams siūlo tris skirtingus saugumu lygius. „Active Protection“ nustatymas automatiškai blokuoja visus nepageidaujamus skambučius. „Passive Protection“ tik informuoja apie galimus nepageidaujamus skambučius ir leidžia pasirinkti ateityje blokuoti skambinusį numerį. Galiausiai, pasirinkus „No Protection“, jokie numeriai nėra blokuojami ir apsauga neveikia.
„Trys programėlės saugumo lygiai leidžia lengvai ir lanksčiai keisti nepageidaujamų skambučių blokavimo lygį. Pavyzdžiui, jei darbo dieną jums tenka priimti daug skambučių iš nežinomų numerių, galite išjungti jų filtrą, tačiau savaitgaliais ilsėtis visiškai netrukdomi ir aktyvavę pilną apsaugą“, – pabrėžia „Bitės Profas“.