TOP 5 geriausi išmanieji laikrodžiai
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „Samsung Galaxy Watch6“ – sveikatos parametrus norintiems sekti „Android“ naudotojams.
- Patvarusis „Apple Watch Ultra 2“ – ilgaamžis ir pažangus laikrodis ekstremalių sporto šakų mėgėjams.
- „Huawei Watch 4 LTE“ – ne tik funkcionalus, bet ir stilingas įrenginys.
- „Garmin Instinct 2X Solar“ pasižymi įspūdingu baterijos veikimu laiku bei patvarumu.
- Mažiesiems skirtas „Gudrutis Super G Active Pro“ padės palaikyti ryšį su atžalomis.
„Pastaraisiais metais išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas greitai auga, nes sparčiai daugėja juos nešiojančių žmonių. Daugeliui tai greičiausias būdas gauti informaciją, atsakyti ar atmesti skambučius, taip pat pranešimus mobiliojo nė neištraukiant iš kišenės. Nors šiuolaikiniai įrenginiai pasižymi daugybe naudingų funkcijų, ne kiekvienas jas išnaudoja. Dėl šios priežasties prieš įsigyjant naują laikrodį svarbu nuspręsti, kokių galimybių ir dizaino norite“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
„Samsung Galaxy Watch6“ – vienas geriausių pasirinkimų „Android“ naudotojams
Svarbu žinoti, kad šis išmanusis laikrodis gali būti susietas tik su „Android“ išmaniaisiais telefonais. Jam reikia bent „Android 10“ versijos, o tai reiškia, kad su šiuo laikrodžiu gali būti suporuotas beveik bet kuris, šiuo metu rinkoje esantis telefonas, su „Android“ operacine sistema.
„Šis laikrodis suteikia visas galimybes norintiems sekti savo aktyvumą – juo galime matuoti širdies ritmą, miego kokybę, kūno riebalų ar kraujyje esančio deguonies kiekį. Taip pat, gamintojas siūlo papildomą funkciją įrenginį naudojantiems su „Samsung“ telefonu – laikrodis gali matuoti kraujo spaudimą bei padaryti elektrokardiogramą. Tiesa, norint atlikti pastarąsias funkcijas, laikrodį pirmiausia reikės sukalibruoti su turima kraujo spaudimo matavimo įranga“, – patikslina A. Archangelskis.
Jo nuomone, šis laikrodis skirtas tiems, kurie naudoja „Android“ ir nori itin patogiai prieinamo laikrodžio. Jis veikia greitai ir siūlo vieną didžiausių programėlių pasirinkimą išmaniųjų laikrodžių rinkoje, pavyzdžiui, „Google Maps“ ar „YouTube Music“.
Jei nusprendėte įsigyti šį laikrodį, „Bitės Profai“ paruošė išsamią instrukciją, kuri padės lengvai laikrodį pirmą kartą susieti su telefonu ir aktyvuoti eSIM kortelę.
Daugiau apie „Samsung Galaxy Watch6“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
„Apple Watch Ultra 2“ – didžiausias ir pažangiausias „Apple“ laikrodis
„Apple Watch Ultra“ – neabejotinai vienas geriausių laikrodžių rinkoje, kuris skirtas ekstremalaus sporto gerbėjams. Jis itin patvarus, todėl šiam modeliui nebaisus nei vanduo, nei dulkės ar smūgiai. Be to, šio laikrodžio ekranas išsiskiria savo šviesumu, todėl jame esanti informacija bus matoma net ir šviečiant ryškiai saulei. Jame taip pat rasite dvigubo dažnio GPS bei atsparumą vandeniui net iki 40 metrų. Jei mėgstate ekstremalius iššūkius, tuomet šis laikrodis – būtent tai, ko jums reikia.
„Apple Watch Ultra 2“ galite naudoti net ir ekstremaliausiomis sąlygomis – jo korpusas pagamintas iš itin tvirto titano. Be to, „Apple“ siūlo specialius dirželius skirtingai veiklai – alpinizmui, plaukimui ir bėgimui. Beje, kol kas pati ploniausia originali „Apple Watch“ apyrankė yra būtent pastaroji, skirta bėgimui“, – sako „Bitės Profas“.
Daugiau apie „Apple Watch Ultra 2“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
Taip pat jums gali būti naudinga:
- Kaip panaudoti išmanųjį laikrodį: 5 dalykai, kurie palengvins dieną
- TOP 5 geriausi išmanieji laikrodžiai iki 400 eurų
- Išmanieji laikrodžiai eSIM ir „Bluetooth“: kaip nuspręsti, kurį geriau pasirinkti?
- „Bitės Profai“ pataria: išsamios naudojimo instrukcijos ir naudingi patarimai išmaniesiems laikrodžiams
„Huawei Watch 4 LTE“ – naujos kartos „Huawei“ pasiūlymas
Naujasis „Huawei“ gamintojo laikrodis – ne tik išmanus, bet ir stilingas. Apskritas nerūdijančio plieno korpusas atitinka prabangaus klasikinio laikrodžio dizainą, todėl suteikia tiek prabangos, tiek klasikinės elegancijos jausmą.
„Huawei Watch 4 LTE“ turi šviesų ir kontrastingą bei vieną didžiausių išmaniųjų laikrodžių rinkoje AMOLED ekraną. Parsisiuntus papildomą programėlę, šis ekranas leidžia rašyti net SMS žinutes. Šis laikrodis išsiskiria ir itin patogiu valdymo būdu – turi sukiojamą ir paspaudžiamą karūnėlę dešinėje pusėje. Įrenginyje integruota „Huawei“ sukurta „Harmony OS“ operacinė sistema, dėl kurios laikrodis veikia kur kas sparčiau ir sklandžiau nei daugelis kitų gamintojų laikrodžių. Su nauja operacine sistema „Huawei“ žada ir didesnį programėlių pasirinkimą laikrodyje.
Planuojantiems šį laikrodį įsigyti, „Bitės Profai“ parengė išsamią instrukciją, kaip jį lengvai ir greitai pirmą kartą susieti su išmaniuoju telefonų ir aktyvuoti eSIM kortelę.
Daugiau apie „Apple Watch Ultra 2“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
„Garmin Instinct 2X Solar” – nepralenkiamas baterijos veikimo laikas
Kalbant apie baterijos veikimo laiką, „Garmin Instinct 2X Solar” neturi konkurentų. Gamintojo teigimu, įkrovus vos vieną kartą, šį laikrodį galima naudoti beveik neribotai. Žinoma, norint niekada papildomai nekrauti baterijos, su šiuo laikrodžiu reikės būti kuo daugiau saulės šviesoje.
„Ilgą baterijos veikimą lemia du dalykai – pirmasis – specialus „Power Glass“ saulės energiją sugeriantis stiklas. Tai reiškia, kad kuo daugiau saulės šis laikrodis matys, tuo ilgiau jo baterija laikys. Kita svarbi specifikacija – didelės talpos baterija ir programinės įrangos optimizacija, kurios užtikrina, kad net be saulės šviesos, baterija gali veikti net iki 40 dienų“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jis atkreipia dėmesį, kad „Garmin Instinct 2X Solar“ – gana didelis laikrodis, kuris dar turi begalę sporto ir sveikatos matavimų, žibintuvėlį, GPS ir dar daug kitų funkcijų. Toks laikrodis puikiai tiks norintiems džiaugtis ilgai neišsikraunančiu, patvariu ir daug funkcijų turinčiu įrenginiu.
Daugiau apie „Garmin Instinct 2X Solar“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
„Gudrutis Super G Active Pro“ – pramoga vaikams, saugumo jausmas tėvams
Kai vaikas jau ūgtelėjęs ir vis didesnę laiko dalį leidžia toliau nuo tėvų, jo pagalbininku gali tapti išmanus, specialiai jauniausiai auditorijai pritaikytas laikrodis „Gudrutis Super G Active Pro“.
Įrenginys sukurtas taip, kad vaikui atstotų visas svarbiausias telefono funkcijas, bet neleistų piktnaudžiauti technologijomis: jaunajam naudotojui visuomet galėsite paskambinti ir sužinoti jo buvimo vietą, tačiau žaidimų laikrodyje nėra. Laikrodžiu vaikas galės skambinti adresų knygoje esantiems kontaktams ir pats iš jų gauti skambučius bei žinutes. Kadangi laikrodis visuomet ant riešo, maža tikimybė jį pamesti ar nepamatyti skambučio.
Išmanusis laikrodis skirtas mažiesiems vartotojams ir jų tėvelių ramybei. Be to, būtent šiame modelyje yra integruota kamera, kuri leidžia atlikti vaizdo skambučius tarp telefono ir laikrodžio.
Daugiau apie „Gudrutis Super G Active Pro“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
Ką dar reikėtų žinoti renkantis išmanųjį laikrodį?
- Kuo skiriasi eSIM ir „Bluetooth“ skambinimo funkcijos laikrodžiuose?
Su eSIM technologija skambiname ir gauname skambučius tiesiai į laikrodį. Jame veikia internetas, galima siųsti ir gauti SMS žinutes net, jei mobiliojo nėra šalia. Tik „Bluetooth“ ryšį palaikantis laikrodis savo visas funkcijas gali atlikti tik tada, kai yra netoli telefono.
- Ar su „iPhone“ telefonais veikia tik „Apple Watch“ laikrodžiai?
Ne tik. Prie „iPhone“ telefono galima prijungti „Samsung“, „Huawei“ „Fitbit“ ir kitų gamintojų išmaniuosius laikrodžius. Vis tik ne visi kitų gamintojų laikrodžiai veikia su „iPhone“ įrenginiais, tad prieš perkant laikrodį tokiam telefonui, verta pasidomėti, ar galėsite jį prijungti.
- Ar galima į išmanųjį laikrodį įrašyti papildomų programėlių?
Taip, dauguma laikrodžių turi savo programėlių parduotuves, iš kurių galima nesunkiai atsisiųsti mokamų ir nemokamų programėlių. Tiesa, skirtingų gamintojų laikrodžiams prieinamas ne vienodas kiekis programėlių.
- Ar išmaniesiems laikrodžiams reikia specialios priežiūros?
Jei įrenginys atsparus vandeniui, tai po plaukimo baseine ar vandens telkinyje rekomenduojame laikrodį švelniai praskalauti gėlame vandenyje. Taip pat patartina kartais nuvalyti apatinę laikrodžio dalį su drėgna servetėle ar mikropluošto šluoste. Ten įmontuoti įvairūs jutikliai, kuriuos būtina išlaikyti švarius, jei norite gauti tikslius sveikatos rodiklius.
- Ar galima segėti išmaniuosius laikrodžius būnant pirtyje?
Nerekomenduojame. Pirtyje vyrauja aukštesnė temperatūra nei gamintojo nurodoma temperatūra, kurioje galima segėti laikrodį. Taip pat metalinės korpuso dalys gali nemenkai apdeginti jūsų riešus.
- Ar išmanusis laikrodis gali matuoti kraujo spaudimą?
Tokią funkciją turi ne visi išmanieji laikrodžiai, todėl dėl šios funkcijos palaikymo reikia atskirai žiūrėti laikrodžio specifikacijas.